مارال کامپیوتر زاگرس

همواره این نیاز در بین مدیران شبکه (به خصوص شبکه های بزرگ) بوده است که قسمت های مختلف شبکه اعم از سویچ ها، پرینتر ها، سرورها، روترها و … را در کمترین زمان ممکن مانیتور نمایند. یکی از فاکتورهای کلیدی در افزایش و اندازه‌گیری سطح کیفیت سرویس‌های موجود در دیتاسنترها (Data Center) و شبکه‌های کامپیوتری، مانیتورینگ مداوم کلیه اجزاء و زیر ساخت‌ها می‌باشد. بدین ترتیب از بروز کوچکترین مشکل در شبکه اطلاع پیدا خواهند کرد و اقدامات لازم را در جهت برطرف نمودن آن مشکل انجام می دهند.

از جمله انتظاراتی که مدیران از یک سیستم مانیتورینگ دارند عبارت است از :

  سیستم، میبایست مبتنی بر وب بوده و به صورت 24 ساعته در دسترس باشد.

  سیستم، میبایست قابلیت هشدار دهی را در هنگام ایجاد تغییر در پیکربندی شبکه به صورت بلادرنگ داشته باشد.

  سیستم، میبایست اطلاعات تجهیزات شبکه را به صورت جزئی نمایش دهد.

 سیستم، میبایست قابلیت پیکربندی تجهیزات شبکه را از راه دور، از طریق بارگیری، بارگذاری و اجرای اسکریپتها بوسیله یک واسط وب داشته  باشد.

  سیستم، میبایست قابلیت جستجو در پیکربندیهای شبکه را داشته باشد.

  سیستم، میبایست قابلیت پشتیبانی محصولات سیسکو را داشته باشد.

  سیستم، میبایست قابلیت یکپارچه شدن با سیستم مدیریت خطا و سیستم مدیریت کارایی را داشته باشد.

  سیستم مانیتورینگ شرکت داده پردازان دوران با نام Douran NOC كه به صورت یك Applaience ارائه میگردد، می تواند سهم عمده ای در برطرف کردن مشکلات مدیران شبکه را ایفا نماید.

 Douran NOC نرم افزاری است که نظارت بر پارامترهای مختلف شبکه و صحت و درستی سرورها را بر عهده دارد. این سیستم از مکانیزم اعلام انعطاف پذیری استفاده می نماید که به کاربران اجازه می دهد تا کلیه وقایع رخ داده در سیستم را در قالب هشدار از طریق پست الکترونیک، پیام کوتاه دریافت نمایند، بدین ترتیب سریع ترین واکنش را نسبت به مشکلات می توانند داشته باشند. ارائه آمارهای دقیق و قابل درک توسط کاربر از دیگر قابلیت های این سیستم می باشد. این سیستم کلیه اجزاء موجود بر روی شبکه شامل سرورها ، سرویس ها ، پهنای باند، نرم افزارها و تجهیزات شبکه ای را به صورت 24 ساعته نظارت می کند و در صورت ردیابی هرگونه اختلال (از کارافتادگی) و یا کاهش کیفیت ، با ارسال انواع اخطار ، مسئولان شبکه و یا مدیران مربوطه را از موضوع با خبر می سازد. گزارشات سیستم مانیتورینگ دوران تصویری واضح از سطح کیفیت سرویس های موجود ارائه می دهد.

 

 

نظر خود را ارسال کنید